Říjen 2009

Vhite Robe a Happy Smiles

31. října 2009 v 20:56 | perfectenemy |  t. A. T. u. NEW
Brazilské hudební vydavatelství Coqueiro Verde Records zveřejnilo oficiální verzi videoklipu k anglicky zpívané písně t.A.T.u. White Robe :Stejnojmené vydavatelství také přislíbolo v nejbližší možné době vydání anglické verze celého CD Veselye Ulybki.

Fly on the Wall

31. října 2009 v 18:32 | perfectenemy |  SEXY


Black & White

15. října 2009 v 21:15 | perfectenemy |  SEXY

Když sob se ženou snídá

13. října 2009 v 18:50 | perfectenemy |  Halina Pawlowská
aneb Druhý světový průvodce Haliny Pawlowské

Po knížce Zanzibar vychází už druhý světový průvodce .
I když jsem se nestala tenisovou šampionkou (jak si přál táta), tak jsem byla v Americe, v Africe a zcestovala jsem skoro celou Evropu! Knížka Když sob se ženou snídá je právě o cestování. Nejde o opravdový cestopis, ale o postřehy, povídky a zásady, které jsem si psala do deníku a někdy taky na objednávku. (...) A abyste zbytečně nestrádali a nebyli pak zbytečně moc hubení, předkládám vám některé ohromně dobré zahraniční recepty na lahůdky, které jsem si za hranicemi naší země (a leckdy i svých snů) mohla dopřát!


25. narozeniny Leny

4. října 2009 v 9:56 | perfectenemy |  t. A. T. u. NEW
Je šťastná a smutná, ani né s tak dlouhými vlasy, vtipná a vážná, má na sobě šaty, nebo na nohou tenisky, ráda udělá ruský salát a je možné slyšet její hlas v plné aréně, v lásce je někdy osamělá ... Tento příběh může být dlouhý a vše bude o ní ... To je Lena Katina. Dnes má narozeniny.

Ku příležitosti této události byly zveřejněny první fota, která byla nafocena před začátkem života t.A.T.u., i když dříve takové slovo neexistovalo, tehdy nebyla ani Julia ani představa o duu.


Zdroj : czechforum-tatu a tatu.ru

Sólová kariéra Leny se pomalu rozbíhá. Po nafocení barevných fotografií nastal čas pro rozovor. Jeden takový nedávno vydal ruský týdeník "Argumenty i Fakty", který odhalil několik skutečností o činnosti skupiny t.A.T.u.

t.A.T.u. je první ruská popová skupina, která prodala v Evropě více než milión kopií svého debutového alba - "200 Po Vstrechnoy". t.A.T.u. nyní slaví dvě výročí - deset let existence a dvacátépáté narozeniny Leny Katiny. Zrzavá tatuška v podvečer před svými narozeninami odpovídala na několik otázek ruského týdeníku "Argumenty i Fakty".

AIF: Leno, 10 let existence, je velké výročí. Proč jste oznámily velkolepou oslavu, která se nakonec neuskutečnila?
Lena: Julia a já jsme měly nějaké nápady a při této příležitosti jsme chtěly udělat koncert, ale bohužel se nám nepodařilo vše včas připravit. Nyní všechny naše aktivity zaměřujeme na své sólové kariéry. Do konce tohoto roku budu v Los Angeles, kde budu psát písně pro své debutové album. Julia má podobné plány.

AIF: Delší dobu se mluvilo o zhoršujícím se vztahu mezi Vámi a Julií. Je pravdou, že spolu nemluvíte?
Lena: Náš vztah je stále výborný. Za těch 13 let společného soužití jsme jako sestry. Tím chci říci, že jsme si navzájem cenné. t.A.T.u. bude i nadále existovat. V říjnu v Jižní Americe výjde naše poslední album "Happy Smiles". Naše kariéry jsou nyní pro nás přednější, ale projekt t.A.T.u. bude i během této doby stále existovat.

AIF: Už jste se pokojně rozešly se svým producentem Ivanem Shapovalovem?
Lena: Úpřimně řečeno, nevím, jak jsme se rozešli. Nedávno jsme byly na jedné akci, na které se objevil i Ivan a přišel k nám, Jistě, "t.A.T.u." je jeho práce a zásluha. Ale po tak velkém úspěchu nejen v Rusku, ale i na celém světě (což nikdo z nás nečekal), si myslím, že už nevěděl, co má s námy dál dělat. Možná, že díky tomu se stal trochu bláznem. Považoval se za génia, kterého ovlivnila jeho práce. Nikdy nevytvořil nic lepšího než "t.A.T.u.".

AIF: Jaká byla Vaše reakce, když jste se dozvěděla, že budete předstírat, že jste lesbičky. Nakonec jste obě heterosexuální.
Lena: Julia již měla za sebou nějakou tu lesbickou zkušenost, ale pro mě to bylo poprvé. Zpočátku jsem se velmi styděla. Všechno pro mě bylo cizí. Ale souhlasila jsem s tím, protože jsem si uvědomila, jak je toto téma velmi důležité. Nedávno jsem měla schůzku v Los Angeles s fanoušky. Mnoho lidí nám ještě dnes děkuje za "sílu k přežití". Je to hrozný pocit, když zjistíte, že se jako teenager od svých vrtevníků lišíte. Všechny vaše přátelé přitahují kluci, ale vy chcete dívku. Cítíte se tak osamělá a nepochopená. Náhle se však t.A.T.u. stalo poselstvím bezejmené lásky, povzbuzení a sebepřijetím. Když lidé říkají, že jsme je zachránili od sebevraždy, příjde mi, že to byl asi toho všeho účel.

AIF: Ale né vždy se objevily pozitivní reakce.
Lena: Samozřejmě, že ne. Lidé na nás házeli během koncertů láhce. Jednou dokonce přišel člověk na pódium s nožem v ruce. Objevilo se mnoho slov typu: "Chci vám uřiznout jazyk, nebudete zpívat o takových věcech. Přítelkyně se kvůli vám dala dohromady s dívkou." Samozřejmě se objevilo mnoho nespokojených lidí. Starší lidé nás neustále odsuzují. Tam, kde je láska, je i nenávist. To je normální.

AIF: Neměly jste někdy výčitky svědomí? Po celou dobu jste hrály lesbičky a oklamaly jste tak veřejnost.
Lena: Proč oklamaly? Herci, kteří hrají prostitutky, či krále, jsou ve skutečnosti jiní. Taky klamou veřejnost? Jsme určitý druh hereček. Vymyslel se příběh svou malých dívek, které se do sebe navzájem zamilovaly a my svou roli hrály dokonale.

AIF: Na Eurovision v roce 2003 jste byly nejvýznamnějším účastníkem této soutěže, přesto, bylo 3. místo pro vás překvapením?
Lena: Když jsem se vrátila domů a poslouchala, jak jsme zpívaly, byla jsem zděšená. Zpívaly jsme pod úroveň. Zpívaly jsme mnohem hůř než jiní soutěžící. Bylo to důsledkem použiívání play-backu. Na Eurovision nás donutili poprvé zpívat živě. Před samotným vystoupením jsme měly jen dvě zkoušky. Během této chvilky není možné, aby vše dopadlo co nejlépe.

AIF: Proč jste zpívaly po mnoho let na play-back?
Lena: Při našem vystoupení společně s choreografií, bylo takřka nemožné zpívat. Vystupovaly jsme vždy pomocí double-tracku, tzn., že někde zpívat budeš a někde ne. Existuje velmi málo umělců, kteří v Rusku pracují bez play-backu. Jde většinou o rockové umělce.

AIF: Uvědomuješ si, že už nikdy nemusíš zažít takový úspěch?
Lena: Úspěch nikdy netrvá věčně. Myslela jsem si, že už další nechci, ale vše se změnilo po tom, co jsem si uvědomila, že stále ještě máme, díky Bohu, mnoho fanoušků po celém světě, kteří nás poslouchají a čekají od nás něco nového.

Velké díky Smieskovi za překlad

Fine Arts XXI.

3. října 2009 v 18:57 | perfectenemy |  SEXY