Prosinec 2006

Veselé Vánoce všem :-)

23. prosince 2006 v 18:49 | perfectenemy |  Fotečky

Francouzský polibek od francouzského buldočka

3. prosince 2006 v 17:32 | perfectenemy |  Halina Pawlowská
Kamarádka ( chytrá a krásná a bohatá a hubená ) mě pozvala na víkend do paříže a tam jsem čuměla jak blázen, co teď pařížanky nosí. A protože má úchvatná kamarádka je modní návrhářka, tak jsem k tomu dostala i lehce odborný výklad.
Co si tedy pořídit, abychom byly jak Francouzky lehké jak vánek a elegantní jako Coco Chanel?!
1. Okamžitě si kupte černou kabelku, černou sukni těsně nad kolena, černé šatičky, které můžete nosit i na kalhoty, černý kabát a černé lakovky. a když náhodou v černé vypadáte smutně, tak se rozšoupněte v odstínech temně šedé, temně hnědé, anebo temně modré až ... do černa!
2. Zahoďte hned teď punčocháče! Elegantní budete, jen když celou zimu prochodíte s nahýma nohama. Klidně si na ně obujte huňaté kozačky, klidně si obujte plastikové žabky. Holé nožky ( navzdory všem konvenčním protokolům ) z vás v Paříži prostě udělají dámu! A když nechcete mít revma, oblečte si ( v nouzi nejvyšší ) neprůsvitné černé punčochy.
3. Šálu noste dlouhou a chlupatou.
4. Baret si nasaďte šikmo na ucho.
5. Čepici z umělé kožešiny si naražte rovně až na nos.
6. Vlasy si nechte přistříhnout "natupo" tak, aby se vám při každém pohybu zavlnily jako hladina Seiny při velkém větru.
7. Snažte se vážit dvacet kilo i se zimníkem a jen během oběda vykuřte tak 20 silných cigaret.
8. A když si nasadíte nerudný obličej, ve kterém se vám nepohne ani sval, i když se vás bude ptát na cestu slepá babička, když bez zachvění sníte dušený mozeček a když budete mít mrňavého tlustého bílého psa s černým flekem na oku, tak budete vypadat skoro jako Francouzka.
Skoro ... protože vždycky vám bude něco chybět. Bude vám chybět pařížské sebevědomí! Absolutní nadřazenost těch, které se narodily ve městě, kde odjakživa a pořát platí : že ŠARM ZNAMENÁ VÍC NEŽ PENÍZE!
Naše prostá francouzská rada na nastávající chmurné období zní :
NEMĚJTE ŽÁDNÉ STRACH DO SEBE VRAZIT PRACHY!
zdroj :

Absolutně stoprocentní české ženy

1. prosince 2006 v 19:22 | perfectenemy |  Halina Pawlowská
Byla jsem na večírku vysoké společnosti. Muži tam extra vysocí nebyli, zato zastávali vysoké funkce a byli experti na vysoké úroky. Já jsem měla vysoké podpadky a platím vysoké daně. Řeč se stočila na evropu. Jaká zem má v ní největší šanci ?
A dozvěděla jsem se, že my Češi jsme na žebříčku IQ až na 13. místě. Naše průměrné IQ je totiž 98. V evropě zvítězili Holanďané. Mají IQ 107. Další jsou Němci, Poláci, Švédové, Finové, Dánové, Rusové, Ukrajinci, Italové, Španělé, Britové. Nejmenší IQ prý mají Rumuni, Turci a Srbové.
Já jsem ale prostudovala ještě další statistiky. A zjistila jsem, že:
* 79% českých žen mělo v době manželství aspoň jednou milence.
* 66% českých žen nosí špatnou velikost podprsenky.
* 37% Češek je přesvědčeno, že je asolutně nemožné najmout si domů paní na úklid.
* 23% českých žen polyká antidepresiva.
* 19% českých žen nikdy neslyšelo větu : "Miluju tě a chci si tě vzít!"
A já bez ohledu na výzkumy Evropy, byznys, statistiky i čísla směle prohlašuji :
My češky jsme chytré, hezké a hodné! A kdybychom měly galantnější partnery, tak by se nám s nimi tady u nás v Čechách žilo docela fajn. A to sice nevím na sto procent, ale na beton!
zdroj :