Srpen 2006

Zrůda

30. srpna 2006 v 15:24 | perfectenemy@seznam.cz |  Smutné příběhy
"Už jsem se chtěla zabít, ale pak jsem si uvědomila, že mám v kapse ještě pár dolarů, a kdybych to udělala, bylo by to, jako bych toho posledního vykouřila zadarmo."
Aileen zvaná Lee (Charlize Theron) nemá zrovna šťastný život. Ještě jako dítě byla opakovaně zneužívána a sotva jako třináctiletá se stala prostitutkou.
Nikdy nepoznala lásku, až ve chvíli, kdy uvažovala o skoncování se svým neštěstím.v baru se seznámila s osmnáctiletou lesbičkou Selby(Christina Ricci).
Ošuntělá, prostitucí se živící žena začala být k rozkošné, ale rozmarné, povyražení hledající milence záhy chorobně fixována a poté, co v sebeobraně zastřelila a okradla svého brutálního zákazníka, se kvůli vidině šťastného života s ní rozhodla k dalším a k dalším loupežným vraždám.Poprvé v životě se nečekaně zamiluje a je ochotna kvůli ní zcela změnit svůj život. Vše je však ztraceno.
Od té doby již není schopná živit se dál jako prostitutka, ale slibuje milované Selby, že se o ni postará, že spolu odjedou někam daleko a budou si konečně žít. Ani jedna z nich však není schopná vydělat peníze.
selby má zlomenou ruku a byla zatím vždy závislá na rodičích a Lee je strašně neotesaná, naivní a hlavně nic neumí. A tak je Lee nucena vrátit se, alespoň na čas, ke své původní profesi. Nerovné partnerství je brzy poznamenané bezmeznou a vražednou vůlí Aileen vztah udržet. Zabije jednoho ze zákazníků, který se k ní chová mimořádně brutální.
Otevřou se jí netušené možnosti: pomstít se společnosti a zároveň udržet sebe i Selby finančně nad vodou. Oba faktory ve stupňující se zoufalosti posouvají Aileeniny hranice stále dál, až jednou překročí morální zábrany, které měla původně uvnitř sebe stanoveny. Po posledním strašném zážitku však není schopná ani sexu se Selby natož se zákazníky. A tak začne její zrůdné řádění
Počítejte s drsným filmem, ani ne tak co do záběrů, ale hlavně do své podstaty. Rozhodně po jeho shlédnutí zůstanete chvíli sedět a budete přemýšlet, kdo byl vlastně v celém příběhu tou vždy diskutovanou obětí. Ať už to byl z morálního hlediska kdokoli, Aileen Wuornos byla ve skutečnosti po 12 letech strávených v cele smrti popravena.
Filmový debut scenáristky - režisérky Jenkinsové Zrůda je burcující a komplikovaný stejně jako jeho neblaze proslulá antihrdinka. Připomíná nekompromisní filmy jako: Chladnokrevně, Badlands, The Executioner´s Song a Dead Man Walking. Poskytuje objektivní pohled na vražedkyni i na a společnost, ve které žije, a přitom dosahuje jisté empatie.

Charles Baudelaire - Zdechlina

27. srpna 2006 v 17:49 | perfectenemy@seznam.cz |  Poema

Siderické kyvadlo

25. srpna 2006 v 15:31 | perfectenemy@seznam.cz |  Mystic
Pomocí kyvadel se dozvíte mnoho zajímavého nejen o lidech, věcech, zvířatech. Můžete nalézt ztracené předměty, dokonce i zmizelé/pohřešované osoby, poklady, zjistit závadnost potravin, stanovit vhodné místo pro stavbu objektu nebo výsadbu plodin, ověřit pravost materiálu. Jejich využití je takřka neomezené.
Možností využití kyvadla je strašně moc. Využívá se zde různých směrů točení, z nichž má každý značit nějakou odpověď, nejčastěji ano-ne. Také existují tabulky na kterých vám kyvadlo ukáže správnou odpověď. Říkáte si, jak to funguje? Ve vašem podvědomí jsou odpovědi na všechny otázky. Po té co se zeptáte, aniž byste to cítili, vyšle do vaší ruky jemné impulsy, které rozhýbou kyvadlo. Ovšem nesmíte ho nějako ovlivňovat jako ukrutné přání si aby odpověď byla třeba ano. Říká se že je dobré si v duchu říkat "Tak jak mi to kyvadélko odpoví?" Pak se dočkáte od kyvadla spolehlivé odpovědi. Ale pokud stejně jako ostatní způsoby věštění berete jen jako zabití volného času, věřte, že vám nebudou nikdy fungovat...
Otázky a odpovědi:
Především než se začnete ptát je důležité zjistit jak vám ukáže odpověď ne, jak ano a jak když nemůže odpovědět. Vymyslete si tři otázky na tyto odpovědi, ale u nichž jste si odpovědí stoprocentně jistí. Třeba: "Je dnes pondělí?" nebo na nevím: "Kdy jsem se narodila" na tu vám kyvadlo bez pomocí mapy neopoví.
Pak další pomůckou jsou již zmíněné mapy. Na těch jsou zaznamenány různé stupnice čísla písmenka a když se kyvadla zeptáte třeba "Jak se jmenuje můj pes?" tak vám na abecední mapě vykejvá jeho jméno. Abecední a mapu kde je opravdu hodně věcí najdete na www.esence.mysteria.cz .
Postup:
Myslím, že kyvadlo znáte, nebo vám alespoň postup došel, ale přece jenom abychom byli kompletní dodám jej:
-vemte kyvadlo a v duchu nebo i nahlas vyslovte svou otázku
-pak si říkejte "Co mi to kyvadélko poví?" abyste ho neovlivňovali a čekejte na odpověď
-uchopte nitku nebo řetízek a aniž byste hýbali rukou, čekejte jak se kyvadlo roztočí
-potom z točení dešifrujte co vám chce říct a nakonec mu nezapomeňte poděkovat a chovejte se k němu slušně
Vhodné kyvadlo:
Jako kyvadlo je vhodné prakticky všechno co se dá zavěsit a co se může houpat. Kyvadlo si klidně můžete koupit nějaké hezké v obchodě, ale postačí na to i třeba kamínek, který jste našli na zemi a zavěsili na nit. Dá se použít třeba i prstýnek, ale na závěs použijte vždy nějaký tenký lehounký materiál nebo se používá tenký řetízek.

Jak přežít pubertu svých dětí

23. srpna 2006 v 16:13 | perfectenemy |  Halina Pawlowská
Halina Pawlovská: Jak přežít pubertu svých dětí
Žabička s Beruškou a jinejma roštěnkama se včera zkalily v Ještěrce. Pak jim dali týpci chalku a šly na čilaut, všechno tam strašně rozebraly u hubiček a teď jsou děsně zaseklý do jednoho squatera, protože byl fakt hustej! Nerozumíte mi? Opakuji jen to, co mi včera v noci řekla moje dcera. Mé dceři je osmnáct let.
Halina Pawlowská
Teď udělám lehký překlad. Žabička a Beruška jsou kamarádky. Mají něžné oči a něžné obličejíky, obrovské černé boty jako stavební dělníci, obrovské kalhoty jako pracovníci metra, bundy jako vězňové na Sibiři, trika odrbaná jako obyvatelé Bronxu a hlasy jako vyžilé barové zpěvačky.

Žabička a Beruška jsou roštěnky - to znamená, že jsou to přitažlivé dívky pro squatery. Squateři jsou nájemníci (většinou nelegální) polorozbořených domů, ve kterých bydlí proto, že mají hnusně komerčně zaměřené rodiče. Roštěnky se zkalily, v překladu znamená, že se dívky bavily v Ještěrce, a to je podnik, kde se týpci - to jsou chlapci s kohouty do půlmetrových výšek a s dredy, které vznikají z vlasů tak, že si je půl roku nemyjete - scházejí. Chalka je dobré jídlo, hubičky jsou omamující houby lysohlávky, a když je někdo zaseklej, tak to v praxi znamená, že někoho miluje, a lásku si nejvíc zaslouží ten, kdo je hustej, protože ten je prostě krásnej, a často je to proto, že je propíchanej, a to vypadá tak, že je prostě propíchanej! Náušnicemi, špendlíky a kroužky prakticky po celém těle. Jo! A čilaut, to je takový mejdan, kde se hraje pomalá hudba. A na čilautu jsou většinou všichni boží a taky v pohodě. A většina matek a otců těch, kteří jsou na čilautu, v pohodě není, a to proto, že nechápe, že jejich ratolesti milují humus a nechtějí chodit do ústavu (většinou to bývá gymnázium), kde je učí kreténi. Děti v pubertě lžou, kradou, fetují, myslí si, že jste seniláci, jsou pořád doma, anebo tam nikdy nejsou, nemyjí se a pořád okupují koupelnu, mají strašné kamarády, nejedí nic, žerou, vyhrožují sebevraždou, vzkaz by vám nevyřídily ani za zlaté tele a rozzáří se, jen když mají telefon. Betty MacDonaldová měla báječný nápad, že nejlepší by bylo puberťáky poslat do penzionátu a přijet si pro ně, až jim bude třicet. Abychom vůbec přežili, že naše děti bydlí s námi v jednom bytě, je nezbytné řídit se následující radou: NIKDY SE JICH NA NIC NEPTEJTE!

Má kamarádka se tuhle naivně zeptala své dcery, kdy skončila první světová válka. Dcera odpověděla, že někdy v roce 1966. Můj kamarád se zeptal svého syna, proč si tvář propíchl sichrhajckou. Syn mu odpověděl, že proto, že nechce vypadat tak hnusně jako on. A když jsem se já zeptala své holčičky, kde chce bydlet, až nebude mít na nájem, tak mi řekla, že v kanále a že je přesvědčená, že se jí tam bude líbit, protože si to tam hezky zařídí! Když mně bylo osmnáct, tak v naší třídě byly asi tak čtyři macaté holky a pak tam byly dvě štíhlé a dvě, které byly hodně hubené. Nedávno jsem byla na plese jedné střední školy a tam jsem zjistila, že jsou tam jenom strašně štíhlé holky anebo holky strašně hubené. Zeptala jsem se proto dcery, jak je to možné, a ona s přehledem řekla: "To je přece jasný! Polovina fetuje a ta druhá půlka, to jsou anorektičky!" (...)
Převzato z knihy Pawlowská Halina: Banánové rybičky

Pavoučci

21. srpna 2006 v 16:29 | perfectenemy@seznam.cz |  Veselé Gify

200 Po Vstrechnoi / platinum

13. srpna 2006 v 12:52 | perfectenemy@seznam.cz
200 Po Vstrechnoy 2 (Re-edição) (2002) [Russo]
01. Klouny
02. 30 minut
03. Doschitai Do Sta
04. Zachem Ya
05. Nas Ne Dogonyat
06. Ya Tvoya Ne Pervaya
07. Robot
08. Malchik Gey
09. Ya Tvoy Vrag
10. Ya Soshla S Uma
11. 30 Minut (Moscow Grooves Institute Remix)
12. Malchik Gey (That Black Remix)
13. "30 Minut" Music Video
14. Bonus Multimedia

200 km/h in the Wrong Lane

12. srpna 2006 v 18:52 | perfectenemy@seznam.cz |  200 km/h in the Wrong Lane
200km/h in the Wrong Lane (2002) [Inglês]
01. Not Gonna Get Us
02. All The Things She Said
03. Show Me Love
04. 30 Minutes
05. How Soon Is Now?
06. Clowns (Can You See Me Now?)
07. Malchik Gay
08. Stars
09. Ya Soshla S Uma
10. Nas Ne Dogonyat
11. Show Me Love (Extended

200 Po Vstrechnoi

12. srpna 2006 v 18:48 | perfectenemy@seznam.cz
200 Po Vstrechnoy (2001) [Russo]
01. Zachem Ya
02. Ya Soshla S Uma
03. Nas Ne Dogonyat
04. Doschitay Do Sta
05. 30 Minut
06. Ya Tvoy Vrag
07. Ya Tvoya Ne Pervaya
08. Robot
09. Malchik Gey
10. Nas Ne Dogonyat (HarDrum remix)
11. Tridcat Minut (HarDrum remix)

Show my love

12. srpna 2006 v 15:41 | perfectenemy@seznam.cz |  200 km/h in the Wrong Lane

Ukaž mi lásku


Haló...
Haló...
Vidíš vítr?
No a co?
Podívej se z okna...
No a co?
Ale včera bylo slunce...
No a co?
Proč říkáš pořád totéž?
Já jsem záznamník
To bylo neštěstí
Nikoliv značka, kde hrají sirény
Ani oznámení
Náhle se obrobujeme
Řekni jak se nikdy necítíš
Ohleduplný a nevinný
Máš stále pochybnosti jenž
Nám věrnost dává nějaký smysl
Neříkej mi výsledky
Odpoutat se nebo se zhroutit
Stále někdo ztrácí důvod
Není cesty nazpět
Začínat u tvé fotografie
Všechno je za námi
Nikdy se necítit tak osamělá
Přeji si to bys mohl ukázat mi lásku...
Ukaž mi lásku(5x)
Dokud máš otevřené dveře
Ukaž mi lásku(5x)
Dokud jsem nad vodou
Ukaž mi lásku(5x)
Dokud je uvnitř mých pórů
Ukaž mi lásku(5x)
Dokud křičím pro víc...
Náhodný čin neinteligentnosti
Společné místo příhod
Šancí a překvapení
Jiný stav vědomí
Neříkej mi výsledky
Odpoutat se nebo se zhroutit
Stále někdo ztrácí důvod
Není cesty nazpět
Řekni jak se nikdy necítíš
Ohleduplný a nevinný
Máš stále pochybnosti jenž
Nám věrnost dává nějaký smysl
Hraješ hry, já podvádím
Dívky a dívky, ale ty jsi ta jedna
Jako hra zvedajících se holí
Hraná posranými blázny...
Ukaž mi lásku(5x)
Dokud máš otevřené dveře
Ukaž mi lásku(5x)
Dokud jsem nad vodou
Ukaž mi lásku(5x)
Dokud je uvnitř mých pórů
Ukaž mi lásku(5x)
Dokud křičím pro víc...
Ukaž mi lásku(2x)
Dej mi všechno co potřebuji
Ukaž mi lásku(2x)
Dej mi všechno co potřebuji
Ukaž mi lásku(2x)
Dej mi všechno co potřebuji
Ukaž mi lásku(2x)
Dokud křičím pro víc...
------------------------------------

Show Me Love

This was an accident
Not the kind where sirens sound
Never even noticed
We're suddenly crumbling

Tell me how you've never felt
Delicate or innocent
Do you still have doubts that
Us having faith make any sense

Tell me nothing ever counts
Lashing out or breaking down
Still somebody loses 'cause
There's no way to turn around

Staring at your photograph
Everything now in the past
Never felt so lonely I
Wish that you could show me love

Show me love, show me love, show me love
Show me love, show me love
'Til you open the door

Show me love, show me love, show me love
Show me love, show me love
'Til I'm up off the floor

Show me love, show me love, show me love
Show me love, show me love
'Til it's inside my pores

Show me love, show me love, show me love
Show me love, show me love
'Til I'm screaming for more

Random acts of mindlessness
Common place occurrences
Chances and surprises
Another state of consciousness

Tell me nothing ever counts
Lashing out or breaking down
Still somebody loses 'cause
There's no way to turn around

Tell me how you've never felt
Delicate or innocent
Do you still have doubts that
Us having faith make any sense

You play games, I play tricks
Girls and girls, but you're the one
Like a game of pick-up sticks
Played by f-cking lunatics

Show me love, show me love
Give me all that I want


30 minutes

12. srpna 2006 v 15:21 | perfectenemy@seznam.cz |  200 km/h in the Wrong Lane


30 minutes


Mami, tati odpusťte mi
Sejde z očí
Sejde z mysli
Vypršel čas
Na rozhodnutí
Poběžíme?
Měla bych se skrýt
Pro podepření
Mého života
Můžeme letět?
Zůstaneme?
Mohli bychom prohrát
Mohli bychom selhat
V okamžiku
Vyžaduje
Udělat plány
Nebo chyby
30 minut, záblesk v oku
30 minut na změnu naších životů
30 minut na pochopení mé mysli
30 minut na konečné rozhodnutí
30 minut na pošeptání svého jména
30 minut na svalení viny
30 minut blaha, 30 lží
30 minut na konečné rozhodnutí
Kolotoče
Na nebi
Tohle tvarujeme
S našima očima
Přes rolety
Siluety
Vrhají stíny
Plačící déšť
Můžeme letět?
Zůstanu?
Mohli bychom prohrát
Mohli bychom selhat
Kterýkoliv způsob
Volba změny
Naděje selhaly
Vlaky vykolejily
30 minut, záblesk v oku
30 minut na změnu naších životů
30 minut na pochopení mé mysli
30 minut na konečné rozhodnutí
30 minut na pošeptání svého jména
30 minut na svalení viny
30 minut blaha, 30 lží
30 minut na konečné rozhodnutí
Na rozhodnutí
Na rozhodnutí, na rozhodnutí, na rozhodnutí
Na rozhodnutí
Na rozhodnutí, na rozhodnutí, na rozhodnutí
Na rozhodnutí


30 Minutes

Out of sight
Out of mind
Out of time
To decide

Do we run?
Should I hide?
For the rest
Of my life

Can we fly?
Do I stay?
We could lose
We could fail

In the moment
It takes
To make plans
Or mistakes

30 minutes a blink of an eye
30 minutes to alter our lives
30 minutes to make up my mind
30 minutes to finally decide

30 minutes to whisper your name
30 minutes to shoulder the blame
30 minutes of bliss, thirty lies
30 minutes to finally decide

Carousels
In the sky
That we shape
With our eyes

Under shade
Silhouettes
Casting shade
Crying rain

Can we fly?
Do I stay?
We could lose
We could fail

Either way
Options change
Chances fail
Trains derail

30 minutes a blink of an eye
30 minutes to alter our lives
30 minutes to make up my mind
30 minutes to finally decide

30 minutes to whisper your name
30 minutes to shoulder the blame
30 minutes of bliss, thirty lies
30 minutes to finally decide

To decide
To decide, to decide, to decide

To decide
To decide, to decide, to decide

To decide

Stars

11. srpna 2006 v 18:58 | perfectenemy@seznam.cz |  200 km/h in the Wrong Lane

Hvězdy


Jak jsme stále mohli chodit tak poctivě?
Stiskl jsi mou ruku a nastartoval auto
A poprvé v životě
Pláču
Jsme ve vesmíru? Patřili jsme si?
Některé místa kde nikdo nevolá je to špatné
A jako hvězdy shoříme vzdálení
Míle
Já jsem hvězda, ty jsi hvězda, musíme shořet,
Někdo odevzdal a dostal adresy našich setkání.
Stropy v očích a nikdo je nenajde.
Sklouznou hlasy a zlomí se led
A ničí bez klíče a hrob je postel.
Je čas vypadnout a oni jsou vzadu.
Usměj se, rozvaž, zavěs zrcadla.
Roztrhej a řekni, umřela, umřela.
Zamkni a lehni si,
Staň se nikým. A ruka se nechvěje,
S rukou je všechno v pořádku, Je možné se mstít.
Dvakrát dvě, Na taxi a párky,
A nikdy neodpustit, nikdy nepros.
Dobře, dobře. Vymyslela jsem mstu.
Všechen prášek, který zůstal, násobím šesti.
Nevolej, nevolej, jsem unavená, jsem unavená.
Já nechci tebe, ty mě.
Jak jsme stále mohli být tak poctiví?
Nemělo to být tak těžké
Teď poprvé v životě
Letím
Jsme zamilovaní? Zasloužíme si to
K nesení ostudy tohoto celého světa?
A jako noc se zamaskujeme
Odmítnutí
Nikdy nic, nic nezačít,
Nikdy nikoho, umřít a mlčet,
Nehledat, nemilovat, nelitovat a nespát.
Nikdy nikam, nikoho nepouštět.
Ne ve dvou. A zabijeme. Bude se jim zdát o vodě.
Ne tvoje, ne moje, dráty, dráty.
Hrdina. Není tep, ale tebe se to netýká.
Abonent odpojen...
Jak jsme stále mohli chodit tak poctivě?
Stiskl jsi mou ruku a nastartoval auto
A poprvé v životě
Pláču


Stars

How did we ever go this far?
You touch my hand and start the car
And for the first time in my life
I'm crying

Are we in space? Do we belong?
Some place where no one calls it wrong
And like the stars we burn away
The miles

(Russian Rap)

How did we ever get this far?
It shouldn't have to be this hard
Now for the first time in my life
I'm flying

Are we in love? Do we deserve
To bear the shame of this whole world?
And like the night we camouflage
Denial

(Russian Rap)

How did we ever get this far?
You touch my hand and start the car
And for the first time in my life
I'm crying

Are we in love? Do we deserve
To bear the shame of this whole world?
And like the night we camouflage

Malchik gay

11. srpna 2006 v 18:49 | perfectenemy@seznam.cz |  200 km/h in the Wrong Lane

Chlapec gej

Hezký
Něžný
Hebký
Proč se díváš skrz mě
Myslím
"Ne"
Nemůžu odepřít mé pocity
Stávám se silnější
Zkouším zapomenout
Sním
A každou chvíli tě vidím
Dychtím víc
Chci tě přitáhnout blíž
Blíž
Blíž
Blíž
Ale ty mně opouštíš chladový
Chlapec gej
Chlapec gej
Chci být
Vše co potřebuješ
Nepřeji si tě prosit
Zůstaň se mnou
Chlapec gej
Chlapec gej
Omlouvat se, stávám se silnější
Chlapec gej
Chlapec gej
Nemůžu smazat co cítím
Chlapec gej
Chlapec gej
Dusit se
Zadní strana emocí
Zkouším přestat doufat
Na cestu
Příčina pro nás oba
Přijď
Blíž
Dlouho se pro tebe držím
Jako tvůj přítel ... dělá
Ačkoli moje sny
Pomalu blednou
Chci být předmět
Předmět
Předmět
Předmět
Tvé vášně, ale je to beznadějné
Chlapec gej
Chlapec gej
Chci být
Vše co potřebuješ
Nepřeji si tě prosit
Zůstaň se mnou
Chlapec gej
Chlapec gej
Omlouvat se, stávám se silnější
Chlapec gej
Chlapec gej
Nemůžu smazat co cítím
Chlapec gej
Chlapec gej
Chlapec gej
Chlapec gej
Chci být
Vše co potřebuješ
Nepřeji si tě prosit
Zůstaň se mnou
Chlapec gej
Chlapec gej
Omlouvat se, stávám se silnější
Chlapec gej
Chlapec gej
Nemůžu smazat co cítím
Chlapec gej
Chlapec gej
Chlapče gay, chlapče gay,
Buď se mnou, osměl se.
Nečervenej se studem,
Chlapče gay, chlapče gay.
Spolehni se na kamarády,
Chlapče gay, chlapče gay.
Ode mě,
Chlapče gay-gay....
Chlapec gej
Chlapec gej
Chci být
Vše co potřebuješ
Nepřeji si tě prosit
Zůstaň se mnou
Chlapec gej
Chlapec gej
Omlouvat se, stávám se silnější
Chlapec gej
Chlapec gej
Nemůžu smazat co cítím
Chlapec gej
Chlapec gej
MG

Clowns (Can you see me now?)

11. srpna 2006 v 18:34 | perfectenemy@seznam.cz |  200 km/h in the Wrong Lane

Klauni (Vidíš mě?)

Vidíš mě?
Vidíš mě?
Všechen pláč je ve hvězdách
Kdo může říct, přeje si padat?
Skrz vznášející se lesy
Přejít kolébavé moře
Poslat polibek, běžím skrz vzduch
Nechat minulost, nikde nehledat
Vznášející se lesy
Všude kolem tebe jsou klauni
Pouze klauni ti to dokáží
Kde jsi nechal své smysly jít
Všude kolem tebe jsou klauni
Je to kříž, potřebuji nést
Všechno tohle černé a kruté zoufalství
To je stav nouze
Nezakrývej si oči
Otevři je a podívej se na mě
Vidíš mě?
Vidíš mě?
Vidíš?
Vidíš?
Vidíš mě tady ve vzduchu
Nevytrvávat nikdy
Ale vytrvávat tak ostražitě
Mám tajemství, nepřeji si podíl
Vidíš mě tady naléhám na tebe
Když to odepřu
Zamýšlím se, nebo si přeji být daleko
Když se ptám ty nezůstáváš
Pouze klauni ti to dokáží
Kde jsi nechal své smysly jít
Všude kolem tebe jsou klauni
Je to kříž, potřebuji nést
Všechno tohle černé a kruté zoufalství
To je stav nouze
Nezakrýváš si oči ode mě
Otevři je a podívej se na mě

clowns

How soon is now

11. srpna 2006 v 18:26 | perfectenemy@seznam.cz |  200 km/h in the Wrong Lane

how

Jak je brzo

Jsem syn
Jsem dědic
Z ostýchavosti, to je trestně nekultivované
Jsem syn a dědic
Z ničeho nic zvláštní
Zavřel jsi svoje ústa
Jak můžeš tvrdit
Že jdu kolem věcí v protisměru?
Jsem člověk a potřebuji být milován
Tak, jak to všichni dělají
Jsem syn
Jsem dědic
Z ostýchavosti, to je trestně nekultivované
Jsem syn a dědic
Z ničeho nic zvláštní
Zavřel jsi svoje ústa
Jak můžeš tvrdit
Že jdu kolem věcí v protisměru?
Jsem člověk a potřebuji být milován
Tak, jak to všichni dělají
Tady je klub jestli chceš jít
Můžeš potkat někoho, kdo tě opravdu miluje
Tak jdi a stůj na svém já
A opustíš své já
A půjdeš domů a pláčeš,
a chceš zemřít
Když řekneš to se děje "teď"
Kdy přesně myslíš?
Vidíš, jsem připravená čekat tak dlouho
A všechna moje naděje je pryč
Zavřel jsi svoje ústa
Jak můžeš tvrdit
Že jdu kolem věcí v protisměru?
Jsem člověk a potřebuji být milován
Tak, jak to všichni dělají

HSIN

All the things she said

11. srpna 2006 v 18:19 | perfectenemy@seznam.cz |  200 km/h in the Wrong Lane

all the

Všechno co řekla

Všechno co řekla
Všechno co řekla
Probíhá mi hlavou
Všechno co řekla
Všechno co řekla
Probíhá mi hlavou
To není všechno
Jsem ve vážném průseru, cítím se totálně ztracená
Když žádám o pomoc je to pouze proto
Existovat s tebou mi otevřelo oči
Mohla bych někdy věřit v takové perfektní překvapení?
Držím se ptát sama sebe, divím se jak
Nechávám oči zavřené, ale nemůžu tě dostat ven
Chci létat na místo, kde jsme jen ty a já
Nikdo jiný, tak můžeme být volné
Všechno co řekla
Všechno co řekla
Probíhá mi hlavou
Všechno co řekla
Všechno co řekla
Probíhá mi hlavou
To není všechno
To není všechno
Všechno co řekla
Všechno co řekla
Všechno jsem si promyslela,
Cítit se zatlačená do rohu
Říkali že je to moje vina, ale já ji velmi potřebuji
Chci s ní odletět tam, kde je slunce a déšť
Přecházejí přes mojí tvář, smyjí všechnu hanbu
Když zastaví a zírají - nevadí mi to
Protože k ní cítím to co ona cítí ke mě
Můžu zkusit předstírat, můžu zkusit zapomenout
Ale přivádí mě to k šílenství, vycházející z mojí hlavy
Mami podívej se na mě
Řekni co vidíš?
Ano, přišla jsem o rozum
Tati podívej se na mě
Budu někdy volná?
Překročila jsem hranici?
ATTSS

Not gonna get us

11. srpna 2006 v 18:11 | perfectenemy@seznam.cz |  200 km/h in the Wrong Lane
not

Nás nedostanou

Nás nedostanou
Oni nás nedostanou
Nás nedostanou
Nás nedostanou
Oni nás nedostanou
Oni nás nedostanou
Nás nedostanou
Oni nás nedostanou
Nás nedostanou
Začínáme zde, slibme si to
Ty a já, budeme zkrátka čestní
Poběžíme, nic nás nezastaví
Ještě než nastane noc všechno kolem nás opadne
Brzy tu byl smích a hlasy
Za oblaka nad horami
Chceme běžet pryč na cesty které jsou prázdné
Světla z nebe na tebe svítí
Nic to nezastaví, ne, teď tě miluji
Oni nás nedostanou
Oni nás nedostanou
Nic nás nezastaví, ne, teď tě miluji
Oni nás nedostanou
Oni nás nedostanou
Oni nás nedostanou (5x)
Chceme běžet pryč, dodržet jakoukoliv přirozenost
Noc chce sestoupit, naší strážní andělé
Řítíme se vpřed, křižovatky jsou prázdné
Naše duše stoupají oni nás nedostanou
Moje láska k tobě, je věčná
Zkrátka ty a já, všechno ostatní je nic
Nevracet se, nevracet se tam
Oni nerozumí
Oni nám nerozumí
Nás nedostanou
Nás nedostanou
Oni nás nedostanou
Nás nedostanou
Nic to nezastaví, ne, teď tě miluji
Oni nás nedostanou
Oni nás nedostanou
Nic nás nezastaví, ne, teď tě miluji
Oni nás nedostanou
Oni nás nedostanou
Oni nás nedostanou
Oni nás nedostanou
Nás nedostanou.......
NGGU

Karel Jaromír Erben - Kytice

7. srpna 2006 v 17:37 | perfectenemy |  Poema
Svatební košile
Kytice
Štědrý večer
Vodník
Zlatý kolovrat
Poklad
Polednice
Vrba
Dceřina kletba

Křížový výslech

2. srpna 2006 v 10:02 | perfectenemy@seznam.cz |  Halina Pawlowská
Halina Pawlowská: Lepší být bavička, než kráva blbá :-)
Luboš Xaver Veselý si do svého Křížového výslechu na Frekvenci 1 pozval sobě rovného člověka. Na všetečné otázky mu odpovídala moderátorka, spisovatelka a publicistka Halina Pawlowská.
Slyšíte ráda, že jste bavička?
Je to lepší, než když někdo říká, kráva blbá.
Každé ráno vysíláme na Frekvenci 1 Špeky,vadí Vám ten název?
Vadí, vadí mi ten název a to velice.
A proč?
No, vadí mi proto, že já se trápim kvůli tomu, jak vypadám a není mi vůbec příjemné, že kvůli tomu jsem legrační. Takže hned ten název asociuje, že to je ta moje bavičská hodnota a já bych chtěla, aby legrační byla ta podstata, co říkám a ne vzhled.
Držíte diety nebo jíte ráda?
Jím velice ráda a držím diety.
Ještě ke Špekům, tušíte kolik Špeků na Frekvenci 1 máte natočených?
Ne...
Skoro sedmset.
Krásný...
Máte svůj oblíbený špek?
Jo, jo mám. Je to takovej oblíbenej špek, jak přišel jeden muž ke svému kamarádovi. Myslím, že to bylo ve státě California a ten kamarád měl papouška, který se jmenoval Isabela a seděl mu na rameni a furt mluvil. A mluvil tak moc, až to toho kamaráda, co přišel na návštěvu hrozně rozčílilo, protože se nemohl dostat ke slovu a ukousl tomu papouškovi hlavu.
Jak dlouho ještě tipujete, že vydrží Banánové rybičky?
Jak jako tipuju? Že reálně vydrží, nebo že já si myslím, jak dlouho by mohly vydržet?Jak simyslíte
Vy?
No, já si myslím, že by mohly vydržet aspoň tak pětadvacet let, ale podle ostatních možná tak do nového roku.
Už plánujete konec?
Já neplánuju konec, ale plánuju něco jiného.
Prozradíte co?
Neprozradím...
Naznačte.
Ženy a muži.
(smích) Budete někoho seznamovat?
Nebudu seznamovat, budu to řešit.
Česká televize nebo Nova?
... Nevim, Česká televize, asi.
Jak často Vám chodí nabídky z Novy?
Vždycky tak zvláštně plíživě, jednou za rok.
Proč si nezvete do svého pořadu lidi z reality show?
Tak za prvé: Nevidím osobní důvod. Za druhé: Většinou jsou z jiných televizí, než na které mám rybičky.

Proč nikdy neukazujete manžela na veřejnosti?
A mám ho ukazovat jako odznak, nebo jako legitimaci?

(smích) Ne, jako manžela...

A jak si to jako představujete? Tady se podívejte na mého manžela, má hlavu, ruce, nohy...
Trošku to vypadá, jako že ho skrýváte.
Ale já ho neskrývám. Já jenom nevím, jak bych ho v praxi měla předvádět, jak ho ukazovat.
Třeba ho vzít na večírek.
Vzít ho na večírek? To je jako kdybych brala psa s sebou... Můj muž je svébytná osobnost.
Co dělá váš muž?
Můj manžel pracuje v České televizi u kamery.
Bavilo by Vás mít chlapa ze šoubyznysu?
Proč ne?
Za jakým mužem se otočíte na ulici?
To bude znít hrozně povrchně, protože mě zajímají duše a hodnoty, ale otočím se asi za velkým, šedovlasým, s delšíma vlasama, takovým tlustším...

Proslýchá se, že budete mít nový časopis?
Tak na tom něco pravdy je...
Kdy to vyjde?
To ještě nebudu říkat, prostě někdy...
Už víte, jak se bude jmenovat?
Vím, ale neřeknu.
O čem to bude?
Neřeknu...
Na co se můžeme těšit?
Těšte se...
Zdroj : www.super.cz